Wykonujmy regularnie echo serca

Zbadaj stan swojego serca

Przynajmniej raz na kilka lat, a kiedy jesteśmy w podeszłym wieku to nawet częściej, powinniśmy wykonywać regularne badania stanu naszego serca. Echo serca jest polecanym badaniem i jeżeli stwierdzono u nas jakieś dolegliwości o podłożu kardiologicznym to prędzej czy później takie badanie będziemy mieli wykonane.

W dobie ogromnego pośpiechu, wielu spraw na głowie często zapominamy o naszym zdrowiu. Wracamy z pracy bardzo późno, nie ma już czasu na wysiłek fizyczny i relaks. Ponadto nie mamy możliwości regularnego spożywania posiłków bo większość czasu po prostu spędzamy w pracy. Dotyka nas stres – związany choćby z terminowym oddaniem zlecenia, zrobienia czegoś właściwie, czy spotkania. Wielu z nas żyje w nieustannym stresie, co ma destrukcyjny wpływ na organizm. Zapominamy o zdrowiu i często przypominamy sobie o nim dopiero, kiedy pojawią się jakieś problemy. Nie wolno jednak lekceważyć tego co mówią lekarze, a szczególnie kardiolodzy.

Nie wolno o tym zapominać i trzeba mieć to na uwadze bo przecież zdrowie mamy tylko jedno. Echo serca wykonane może być w placówce prywatnej (prywatnych przychodniach), ale wielu pacjentów ma je robione po prostu w szpitalach. To dzięki temu, że tam opieka medyczna jest darmowa za sprawą obowiązkowych ubezpieczeń u lekarzy. Warto mieć świadomość, że to badanie może kosztować sporo pieniędzy, więc warto odpowiednio wcześnie zgłosić się do specjalisty.

 

Troszcz się o serce

 

Badania pokazują stan naszego serca. Należy o nie się odpowiednio troszczyć – właściwą dietą, czy regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Trzeba ponadto eliminować z naszego życia stres i wszelkie sytuacje które mogą u nas powodować dyskomfort. Serce to bardzo wrażliwy organ i trzeba mieć go na uwadze w codziennym życiu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i dolegliwości koniecznie jak najszybciej poleca się wizytę u lekarza – na początku z pewnością będzie to tak zwany lekarz rodzinny, czyli lekarz pierwszego kontaktu.