Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Nauka i medycyna rozwijają się niezwykle dynamicznie. Potrafimy obecnie wyleczyć choroby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były śmiertelne. Z dnia na dzień odkrywane są coraz nowocześniejsze metody badań, bardziej skuteczne terapie oraz sposoby na pokonanie najróżniejszych chorób. Dzięki dostępności szerokiej gamy kuracji i rozwiązań, możemy skutecznie zajmować się swoim zdrowiem i rozwiązywać najpoważniejsze problemy. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii to jedna z najbardziej wizjonerskich metod leczenia wszelkiego typu urazów. Jest to specjalny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, spreparowany z krwi pacjenta. Zawiera on w sobie stężone składniki wzrostu, które stymulują naprawę tkanek.

 

Leczenie urazów-osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii ma niesamowite działanie regenerujące, dlatego zakres jego wykorzystywania nieustannie się powiększa. Do tej pory metoda ta była powszechnie stosowana głównie przez sportowców, którzy dzięki niej leczyli złamania, rozmaite urazy, naderwane mięśnie, naciągnięcia stawów i inne dolegliwości charakterystyczne dla obszaru ich aktywności. Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym pomaga regenerować wszelkie tkanki, które mogą zostać uszkodzone na przykład podczas treningów. Obecnie ta metoda leczenia dostępna jest dla coraz szerszej grupy odbiorców i regularnie wykorzystywana przez wielu specjalistów. Stymulacja gojenia uszkodzonych tkanek z jej wykorzystaniem przebiega o wiele szybciej i powoduje mniej niedogodności.

 

Przebieg kuracji

Przed rozpoczęciem terapii należy wykonać pewne badania, które pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia oraz możliwość wykorzystania krwi pacjenta do sporządzenia odpowiedniego koncentratu. W niektórych przypadkach wymagane jest podanie preparatu pod kontrolą USG. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii stosowane jest w postaci zastrzyków wykonywanych na uszkodzone tkanki. Zabieg trwa około 30-40 minut i nie jest zbyt uciążliwy. Na czas trwania terapii leczona kończyna musi pozostać całkowicie unieruchomiona, a kontrola wymagana jest po mniej więcej 7-10 dniach. W tym czasie stosuje się leczenie przeciwzakrzepowe oraz, w razie potrzeby, przeciwbólowe.